| Ionut_Gica_1994 a întrebat:

Este posibil sa fac un fisier sa fie imposibil de mutat?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu; cel mult îl poți face puțin mai greu de mutat, dar nu imposibil.

| Ionut_Gica_1994 explică (pentru mihai69):

Daca imi spui cum iti dau si funda.

| mihai69 a răspuns (pentru Ionut_Gica_1994):

Îi pui atributele hidden, system și read-only.
Ca să nu fie vizibil deloc pentru Explorer, îl poți copia (copy/paste! nu ștergere/delete!) în coșul de gunoi. Programele din windows ignoră total orice fișier (altele decât cele puse de sistem prin mutarea în coș) găsit în acel folder.

| David_Monafu_1990 a răspuns:

Da,poti sa pui un virus pe fisier si pui acel fisier in arhiva winrar sper ca te-am ajutat, eu asa fac. Funda

| Ionut_Gica_1994 explică (pentru David_Monafu_1990):

Ideea e ca "trebuie" sa fie si accesat.