| UtilizatorFaraNume a întrebat:

Este posibila eliminarea unui prenume? Mai exact, daca pe mine ma cheama de exemplu Petrescu Andreea Ionela si vreau sa scap de acest "Ionela" sau "Andreea", este posibil sa-l elimin?

4 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Sigur ca da! trebuie sa mergi la oficiul de stare civila, platesti o taxa si iti schimba numele in certificatu de nastere, apoi iti faci alt buletin, etc... ideea e sa fii majorahappy

| foxi a răspuns:

Se poate dar foarte greu!

| KubetiiOO a răspuns:

Buna! nu cred ca ar fi posibil! atunci cand te-ai nascut parintii ti-au dat numele petru ca le placea si au considerat ca ti se potriveste.Mie imi place numele tau :*! pa-pa

| Lovelykat a răspuns:

Da este posibil, dar trebuie sa ai varsta de peste 14 ani.Te duci la starea civila, depui o cerere si iti pui numele pe care il vrei, dar trebuie sa platesti o sum ade bani(vreo 3-4 milioane).Dar trebuie sa te prezinti cu buletinul curect si dupa iar sa-ti faci un buletin cu numele gata schimbat. Sper ca te-am lamurit cat de cat.pup:*