| anonim_4396 a întrebat:

Exista cuvant fara rima? Daca da, care?

Răspuns Câştigător
| Skatornius a răspuns:

Grajd nu are rima

| TheLaw a răspuns (pentru Skatornius):

Chiar nu are.

| WinxSirenix a răspuns (pentru Skatornius):

GRAJ migraj

41 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sfgfdhvmhdsf

| Mozurov a răspuns:

Sternocleidomastoidianul.

| anonim_4396 explică (pentru Mozurov):

Antitiroidianul, rimeaza si fara articol... Grajd este fara rima

| georgiana967 a răspuns:

Cum adica cuvant fara rima? rima se formeaza cu ajutorul a doua cuvinte, ultimele silabe se potrivesc.

| anonim_4396 explică (pentru georgiana967):

Uimeste-ma si formuleaza tu intrebarea daca eu am fost asa incult incat tu ma contrazici. Nu e 100% corecta dar se intelege, trebuie sa fie pe intelesul fiecaruia

| Licuricea a răspuns (pentru georgiana967):

Se refera un cuvant care nu rimeaza cu nici`un alt cuvant. nu cred ca existathinking

| georgiana967 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu inteleg de iei foc asa, invata sa te exprimi, nu cred ca te-am facut incult si pur si simplu am incercat sa iti explic ca intrebarea ta nu are relevanta!

| georgiana967 a răspuns (pentru Licuricea):

Stiu la ce se refera, si nu exista asa ceva, whatever.

| anonim_4396 explică (pentru georgiana967):

Presupun ca ai nevoi speciale de vrei o exprimare asa clara. Vad ca lumea a inteles deci comentariul tau ieftin nu isi avea rostul. Te rog sa inchei aici cu explicatiile tale, pot trai si fara ele!

| anonim_4396 explică (pentru georgiana967):

Hai lasa-ma cu comentariile astea ca pur si simplu nu ajuti pe nimeni...

| georgiana967 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te mai certi mult singur? Parca incheiasem subiectul, imi spusesei sa inchei cu explicatiile, ei bine am incheiatdin cate ai vazut am lasat-o balta, nu ti-am mai raspuns, dar tu ai chef de discutii contradictorii si te certi singur/a.

| TheLaw a răspuns:

Oranj

| Mozurov a răspuns (pentru TheLaw):

Mixaj

| Dash a răspuns (pentru TheLaw):

Deranj rimeaza cu Oranj

| pisikutzza22 a răspuns (pentru Mozurov):

Vernisaj

| TraficDeMentosane a răspuns (pentru Dash):

Asta era si intr-un desen animat :d. Pacat ca nu-mi aduc aminte in care straight face.

| Dash a răspuns (pentru TraficDeMentosane):

Ce-i Cu Andy big grin

| TraficDeMentosane a răspuns (pentru Dash):

Aaaaaaaaa da love struck. Bine ca mi-ai amintit whistling.

| TatianaCecilia a răspuns (pentru TheLaw):

Deranj.

| Cornellp a răspuns:

Codru

| anonim_4396 explică (pentru Cornellp):

Codru ~ Cadru...
Raspunzi aiurea big grin!

| 21ndstillachild a răspuns (pentru Cornellp):

Sobru

| Licuricea a răspuns (pentru Cornellp):

Motru, Lotru

| Mozurov a răspuns (pentru Cornellp):

Motru

| GoGu7 a răspuns (pentru 21ndstillachild):

Codru. laughing)

| Cornellp a răspuns:

Fratilor,voi spuneti un cuvint din limba romana, nu cel care-l auziti in strada.

| Cornellp a răspuns:

Codru e singurul, cadru nu rimeaza asa bine

| Skatornius a răspuns (pentru Cornellp):

E si grajd.

| anonim_4396 explică (pentru Cornellp):

Rimeaja, daca nu iti suna tie bine in cap ce sa iti fac. Asta e puterea auto-sugestie. Daca tu credeai ca un cuvant nu rimeaza in nici un fel cu altul nu poti sa crezi deodata ca si-a gasit perechea (rima)...

| WinxSirenix a răspuns:

Cuvantul este coperta. Nu are nici un cuvant existent cu rima.
Poate doar in alta limba.

| anonim_4396 explică (pentru WinxSirenix):

Dar Experta? happy Deci coperta rimeaza cu experta.

| diteradrian a răspuns:

Ceai

| Flaviucu a răspuns (pentru diteradrian):

Ceai mami, mie poti sa-mi pui

| anonim_4396 explică (pentru diteradrian):

Ceai ~ Rai...

| Dash a răspuns (pentru diteradrian):

Cuvinte care rimeaza cu ceai: Stai, Scai, Rai, Crai, Cai, Dai

| nuconteazanimic a răspuns (pentru diteradrian):

Ceai-pai-malai-stateai-jucai-faceai-cacai-pisairolling on the floor)))))))))))))))

| Licuricea a răspuns (pentru diteradrian):

Pai, trai, n-ailaughing

| Mozurov a răspuns (pentru diteradrian):

Beai

| Roxin_Alex_1989 a răspuns (pentru diteradrian):

Nu e bun rimeaza cu pai