| Skeletor a întrebat:

Exista emulator pentru playstation3, xbox360 si wii? Si daca da ziceti-mi si mie, va rog. FUNDA.

Răspuns Câştigător
| ndc a răspuns:

Nu, nu, si da. Exista doar un emulator de Wii numit Dolphin (parca). Celelalte doua console sunt prea performante ca sa te apuci sa le emulezi.

1 răspuns:
| Korrawi a răspuns:

Exista emulator pentru PS 2, pentru 3 ultima oara cand am cautat (cam acum... 8 luni de zile cred) nu exista. De xbox si wii nu stiu sincer, nu cred. Ca idee, nu are rost sa instalezi asa ceva pentru ca performantele pe emulator sunt groaznice. Ca sa-ti faci o idee, pe un i5 quad la 2.6 (urca in 3.0 cu turbo mode activat), 8 GB ram DDR3 si un 460 gtx, mergea god of war 2 cu 16 frames/sec, cand nu erau inamici randati in ecran. Si nu stiu cat scaleaza emulatorul cu resursele, ma refer presupunand ca nu ai ce face cu banii si vrei sa-i arunci pe geam si cumperi un dual quad core cu un quad SLI (Intel skulltrail), ma indoiesc ca ai ajunge la performante acceptabile. Mult mai practic e sa iti cumperi consola, dupa parerea mea.