| RainOfColors a întrebat:

Exista o varsta minima pentru comenzile de pe internet? Acestea fiind livrate prin curier? Multumesc.

2 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Cred ca trebuie sa ai cel putin 14 ani din simplul motiv ca trebuie sa prezinti buletinul in momentul in care iti vine coletu; si cand iti faci contul pe site-ul de unde comanzi ti se cer datele de pe buletin. Acum fiecare site are politica lui de livrare. Unele site-uri specifica varsta minima pentru comanda altele lasa la latitudinea firmei de curierat. Ideea e ca datele furnizate site-ului trebuie sa corespunda cu datele de pe buletinul pe care il prezinti curierului.

| TaZManik a răspuns:

Da, este necesar sa ai 18 ani alfel nu se accepta.Citeste termenii si conditiile de unde vrei sa achizitionezi ce vrei poate vei avea noroc.