| Kornuletz540 a întrebat:

Există săli de fitness cu prețuri și abonamente acceptabile, sau cât de cât decente, individuale sau cu antrenor personal, în București, zona centrală, adică Piața Unirii, Piața Romană, Piața Victoriei, Universitate ori Centrul Vechi?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Vrei in Bucuresti in zona centrala dar sa fie si ieftin...asta nu prea ai sa gasesti eventual si cu antrenor personal!
Poti incerca la orice sala, nu te costa nimic sa suni si sa intrebi care este pretul abonamentului lunar cu /fara antrenor personal
Oricum nu ai nevoie de antrenor personal decat in primele 1-3 luni in opinia mea,asta daca vrei sa faci amator, nu vorbim de profesionisti care au antrenor dar e altceva.
De ce doar 1-2-3 luni de zile?
Pana inveti un program adecvat, ce sa mananci si cum sa executi corect miscarile in functie si de dotarile salii respective.
Faptul ca unele vedete, actori etc au antrenor personal mereu tine de felul cum cunosc ei sa execute, faptul ca unii si unele nu merg atat de des la sala si tine nu in ultimul rand de situatia lor financiara, cu alte cuvinte isi permit sa aiba mereu antrenor personal

Pretul unui antrenor personal difera insa si de competenta lui, una este sa te antreneze o persoana care are doar un curs la activ si alta este sa te antreneze o persoana acreditata atat de cursuri si diplome cat si de faptul ca este culturist cu premii internationale la concursuri de profesionisti...
Cu alte cuvinte pe unii ii recomanda si "vocea si talentul"

| Wr3nch a răspuns:

Ce inseamna acceptabil pentru tine? Ca e de greu de zis fara cifre exacte. Pentru unii e 200, pentru alti e 400 si tot asa.

| Kornuletz540 explică (pentru Wr3nch):

Între 179 și 200 RON.

| Dragobeta a răspuns:

Wow! Si ultracentral si ultraieftin. Utopie.

| Kornuletz540 explică (pentru Dragobeta):

Dar nu imposibil și nerealist.