| CMGeorge98 a întrebat:

Exista șanse sa pici la competentele de la BAC? Sincer sa fiu mi-e tare frica de proba orala la Engleza și la Romana deoarece sunt foarte timid și nu cred ca o sa reușesc sa ma exprim corect.

4 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Singurul mod de a pica este daca nu te prezinti la probe, dar in rest calificativul pe care o sa til dea nu conteaza oricum esti ca si trecut daca te duci

| Adry05 a răspuns:

Nu le pici doar iei `Incepator`.
Exerseaza in oglinda vorbitul si-n romana si-n engleza sau cu persoane din familie, prieteni si te vei obisnui,

| Violleta2022 a răspuns:

Daca inveti si te pregatesti bine, nu are nimic de aface timiditatea cu stiinta, trebuie doar sa deschizi gura si sa dai raspunsul corect.

| Betty12345678 a răspuns:

Nu le pici