| Ana1687 a întrebat:

Competențele de la bac trebuie luate?
Știu că cele orale se trec doar cu prezenta, dar aici este inclusa și proba orala la română?
Dar proba scrisă la engleza?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La toate competente este obligatorie prezenta, in rest nu are importanta calificativul.
Daca nu te prezinti, chiar si la una, nu poti intra la probele scrise ale profilului.

| Ana1687 explică (pentru Ioandelasal):

Sa inteleg ca proba scrisa la engleza calificativul/nota are relevanta?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ana1687):

Aceasta proba se da in scris doar daca engleza este printre cele 3 materii la care se da in scris.

| Violleta2022 a răspuns:

La examenul de BAC prezenta este obligatorie si eliminatorie.
Nu esti prezenta si nu iei nota de trecere la toate materiile la care dati examenul de BAC, pici BAC-ul!

Notele trebuie sa fie PESTE 5 la toate 3 materiile la care dai BAC-ul ca sa fii "trecut" examenul de bacaleaureat.
Daca ai 1 singura nota sub 5, atunci ai PICAT tot BAC-ul!

| sierra1 a răspuns:

"Competențele de la bac trebuie luate?"

oooo, da!

proba scrisă la engleza e tot... competență

| Andrei0003 a răspuns:

Nu există,, competențe luate". Contează doar prezența la ele. În legătura cu ce zice Violeta (care mănâncă Nutella ca de obicei), media notelor trebuie să fie peste 6, fără note mai mici de 5.