| anonim_4396 a întrebat:

Facultatea de Psihologie se poate face si fara frecventa sau numai la zi?

Răspuns Câştigător
| MikyMi a răspuns:

Se poate si la ID adica invatamant la distanta (tutorialele si examenele se tin doar sambata si duminica)... si la FR (fara frecventa) se poate!

9 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Da se poate dar cit de des mergi la cursuri tot atit de pregatita vei fi... sa facem facultate doar si sa avem pretentii ca avem studii si dorim un loc de munca pe masura. NU SUNT DE ACORD, dar asta e legea inv acum

| Malvina24 a răspuns:

Se poate si la fara frecventa(orice facultate are aceste categorii-zi/fr/id!

| Malvina24 a răspuns:

@Blue rose inca nu am terminat(sunt a 11-a si cand termin vreau sa urmez fac de psihologie si la mine in oras(la fac Spiru Haret) sunt ff multi care sunt la psiho si fac la fara frecventa facultatea de asta stiu ca se poate ca si eu o voi face la fel! poate nu toate facultatile din alte orase dar in judetul gorj sunt toate aceste categorii( zi/id/fr)

| mariaw a răspuns:

Prostii. Se poate si la ID

mariana
| mariana a răspuns:

Psihologia se poate face si la Invatamant la distanta si la fara frecventa.
De regula doar medicina se face cu prezenta la cursuri de zi.

| bluerose a răspuns:

Numai la zi!

| bluerose a răspuns:

Malvynutza2 - Sunt studenta la UVVG Arad, Facultatea de Psihologie. Am vrut sa urmez cursurile la ID sau FR dar la inscriere mi s-a spus ca Psihologia se face doar la zi. Oare sunt stupizi cei de la facultate? Nu stiu cum este la alte facultati, dar eu am raspuns ce stiu sigur in cazul meu, probabil ca la facultatea unde esti studenta (sau ai absolvit) se face si la ID si FR.

| paulthe1 a răspuns:

Se poate si la ID, iti recomand cateva carti sa citesti : http://master-brainpower.com

| RxTx a răspuns:

Care este taxa anuala pentru o facutate de Psihologie la Distanta?
As vrea sa ma inscriu si eu
Ce facutate imi recomandati
Locuiesc in Bucuresti
Dar am un job care imi ocupa toata ziua (luni---vineri)
Multumesc