| kisstherain a întrebat:

FUNDA Buna! ma numesc Laura si nu prea ma descurc la engelza as vrea sa o invat dar nu stiu cum.
Am cautat si pe net dar nu imi da nimic care m-ar putea ajutacryingcrying

Ma puteti ajuta?

Va rog.batting eyelashes

Multumesc

Răspuns Câştigător
| GogosikaInfuriata a răspuns:

Alfabetul e esential sa-l stii cum se pronunta fiecare litera in parte (A=ei, B=bi, C=si, D=di...) lista verbelor neregulate trecut prezent si viitor (conjugam verbul a dormi: to sleep-slept-slept) si cum se citesc doua vocale alaturate, o vocala si o consoana chestiile astea happy Cauta in librarii o carte de lb engleza, care precizeaza intre paranteze cum se si citesc unele cuvinte. Urmareste cu atentie fiecare capitol si vei invata limba engleza happy E destul de greu ca si incepator, dar numai cu efort si staruinta vei intelege engleza happy

Pupici si bafta la invatat :*

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu e mare lucru, trebuie sa stii vocabularul foarte bine, conjugarea verbelor de asemenea si sa citesti lectiile din manual.

| INnA_9286 a răspuns:

Pai de pe net nu prea intelegi...incearca sa iti gasesti un meditator, pentru ca el iti poate explica mai multe chestii.

| xellos a răspuns:

Sau exista acele CD-uri care te invata engleza. Din ce am auzit se gasesc la chioscurile de ziare saptamanal