| Liceanul a întrebat:

Funda!(La aceasta intrebare primesc raspunsuri de la toti cei care stiu sigur).Am intrat la profilul unei persoane de pe Facebook si am putut comenta si am putut da like la postarile ei (cu toate ca NU se afla in lista mea de prieteni), iar la altii nu am reusit.Cum pot si eu sa primesc like-uri si comentarii de la persoane de pe facebook, inclusiv de la cele care NU se afla in lista mea de prieteni?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum spune MotanAndrei, din setari poti seta cine sa iti vada cronologia etc.Intra in setari si dai public la tot. Dar ai grija ca poate oricine sa iti adreseze cuvinte urate sau mai stiu eu ce si nici nu-l cunosti.

| MotanAndrei a răspuns:

Pe facebook trebuie sa ai peste 18 ani, dupa la setari, dai la Cronologie si Etichete apesi pe intrebarea. Cine poate vedea elementele din cronologia mea? si pui Toata lumea. Iar la Cine poate vedea ce postează alţii în cronologia ta?, apesi la fel, Toata lumea. Apoi la, sectiunea: Persoane care-ti urmaresc activitatile, setezi toate sectiunile de la sectiunea asta cum crezi tu. La comentari, daca vrei toata lumea, setezi toata lumea. Daca doar de la prieteni, lasi la prieteni. Iar la : Notificări despre care îţi urmăresc activităţile. Apesi toata lumea. Funda?

| RobertSteaua02 a răspuns:

Pai,la postarile tale, setezi, in loc de "Distribuit pentru prietenii mei" selectezi "Distribuit pentru toti(public)", selectezi asta acolo langa "Posteaza" si faci asta la toate postarilewinking Funda?

| DloveS a răspuns:

Sus in dreapta ai un lacat inchis dai acolo si vei vedea:
Cine poate comenta la ceea ce fac
Cine poate vedea ce postez etc
Si selectezi la fiecare ce iti convine cum iti convine.Succes