| AbeautifulMind a întrebat:

Funda! Management sau Contabilitate si Informatica de Gestiune?
Pe ce materii se axeaza? Se face o matematica grea?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cu o matematica studiata intr-un liceu din filiera tehnologica te vei descurca in anii de facultate--- nu ai nevoie de nivelul de la mate-info.
Cat despre disciplinele pe care le vei studia la contabilitate si informatica de gestiune, le gasesti, pentru fiecare an in parte, in planul de invatamant din link-ul:http://conta.ase.ro/licenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ASE nu exista matematica grea.

| Sk8terBoy a răspuns:

Depinde despre ce facultate e vorba si ce anume te atrage mai mult. Contabilitate nu e chiar pentru oricine, si daca nu te atrag 'cifrele', n-o sa-ti placa niciodata. Materiile sunt in mare parte aceleasi in anul 1 si o parte din anul 2, iar apoi sunt inlocuite de materii specifice fiecarei specializari (diferite tipuri de management, diferite tipuri de conta etc.). Matematica se face un singur semestru la Management (la ASE), iar la Conta cred ca se face 1 an intreg.