| autodidact a întrebat:

Vă salut,

La ce nivel trebuie stăpânită matematica (algebra și aritmetica) pentru a face față onorabil unei facultăți de Contabilitate și informatică de gestiune sau management?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Liceu plus - mai bagă-n voi acolo, mate, la greu!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La nivelul liceului terminat.

| isemilia a răspuns:

Cel mai bine ar fi ca, pana incepi cursurile, sa fii la zi cu programa de la mate-info. Poate ei fac mai mult decat iti vor cere in primele saptamani, ei fac in liceu M1, insa mai bine inveti inainte decat sa realizezi dupa ca ai de recuperat. Dupa ce incepe facultatea te prinzi pe parcurs. Daca esti de parere ca M1 este mai mult decat iti vor cere, poti incerca M2, insa de principiu cunostintele tale ar trebui sa fie la nivelul unui elev de la profilul real.