| andrei1121 a întrebat:

Funda pentru cine imi spune ce inseamna atunci cand la televizor spun ca aceasta emisiune este un pamflet si trebuie tratat ca atare?

Răspuns Câştigător
| Lavinia15c a răspuns:

Adica o emisiune in care în care sunt criticate defecte morale ale oamenilor sau aspecte negative ale societății, cu intenția sa le ''deschida ochii'', adica sa ii faca sa inteleaga ca faptele lor nu sunt corecte!

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Exact, este o măsură de prevedere pentru a evita posibile procese din partea celor vizaţi de materialul umoristic. Aceştia ar putea motiva că le-a fost afectată imaginea publică.
Se mai poate adăuga : orice asemănare cu personaje din viaţa reală este pur întâmplătoare.

| StefyDaniel0102 a răspuns:

Satira,ironie,a face misto de chestia aia fundahappy

| alix97 a răspuns:

O emisiune in care se face misto se interpreteaza acestea iar persoanele ex becali nu ar trebui sa il dea in judecata ca si-a batut joc de el FUNDA