| cosmin_6011 a întrebat:

Funda sunt clasa a VII-a si maine am teza la romana as vrea sa ma pregatesc bine si nu gasesc pe net subiecte pentru teza trimiteti-mi si mie un subiect p teza ( sa nu fie teza unica ) pentru sem. 2. Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| TheSpecialOne a răspuns:

Eu cred ca va fi un text despre care tu trebuie sa spui cateva cuvine(ce fel de opera e sau sa descrii un personaj) iar apoi doar gramatica. Ceva in genu: analizeaza cuv subliniate si/sau schimba val gramaticala sau f.s. a cuv date si in rest chestii usoare gen:de unde provine cuvantul... sau da-ti sinonime...

3 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Ești în clasa a 7 a și nu știi că subiectele de teză le face profesorul? Mă mir...

| Bloxx a răspuns:

Aici este o lista cu rezultatele cautarii. Sunt si chestii care nu sunt legate de ce vrei tu, dar sunt multe teze de clasa a 7 a. Si pe site-ul asta poti cauta mai multe e foarte bun. Apropo, si eu sunt a VII-a :D. http://www.didactic.ro/......-7-a/teste Sper ca te-am ajutat!

| DeNy_3644 a răspuns:

Pai trebuie sa pregatesti pronumele, numeralul, adjectivul si tot ce ai mai invatat de exemplu:indicati cate un sinonim pentru cuvintele, precizati valoarea morfologica a urmatoareleo cuvinte, indicati functia sintactica a urmatoarelor cuvinte