| anonim_4396 a întrebat:

Hartuire online!
Politie, sau ce alte soluții ar fi?

Răspuns Câştigător
| Cipi1212 a răspuns:

Blochezi utilizatorii de pe siteul de socializare respectiv unde ai cont.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei solutii dar treci pe anonim?

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu blochezi persoana care te hartuieste online?
Asta va fi prima intrebare a politiei... de ce inca stai la discutie cu acea persoana?
Ori pur si simplu iesi tu din acel forum sau website, ca sa nu mai fii hartuit.

| MistarGoGu a răspuns:

Depinde si de " hărțuirea " aia ce include? Daca detine materiale compromitatore *( foto / filme nud ), amenințări cu violenta fizica sau sexuală *( viol )!
Acolo CLAR trebuie mers la Politie si depus plângere!

| MistarGoGu a răspuns:

Unii sustrag *( fura / transfera ) din telefonul victimei anumite informatii personale sau fisiere foto / video cu victima in ipostaze sexy sau chiar nud! Apoi din răzbunare le folosesc in scop de santaj!

| Anonim240 a răspuns:

Blochezi utilizatorii și un timp îți dezactivezi toate rețelele de socializare pentru a nu te mai găsi și hărțui. Am recurs la această metodă, am fost și eu hărțuită