| ĂăăAlexandra a întrebat:

Hei am windows 7 am auzit de la un ITist ca pot sa bag windows xp sp3. Mi-a mai spus ca trebuie sa am pe un cd/dvd driverele calculatorului. Am placa video ATI Radeon HD 3200 Graphics (Microsoft Corporation WDDM 1.1) Cine ma poate ajuta va rog bagati id-ul im.alinasweet.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Si de ce vrei, ma rog sa instalezi un sistem de operare care nu mai are suport tehnic, care nu isi mai face update-urile de securitate care in final este un sistem inchis de cei de la Microsoft? Intreb asa din curiozitate!

Driver placa ta video pentru Windows XP - 64 BIT gasesti aici
http://support.amd.com/......-xp64.aspx

Pentru Windows XP 32 BIT imi da eroare.

Bafta!

| relian a răspuns:

Poti baga ce windows vrei tu daca ai un calculator care deja ruleaza windows 7 cum spui.Problema este de ce vrei sa faci asta? In loc sa mergi inainte tu mergi inapoi? Dar acum e problema fiecaruia ce vrea sa faca.Nu conteaza ce placa video ai.Cauta si vezi ce placa de retea ai pentru ca s-ar putea ca XP sa nu o aibe pe cea pe care o ai tu in calculatorul tau.Aia e cea mai importanta.Cauti driverul la placa ta de retea si dupa poti instala windows XP. Dupa instalare daca windowsul nu vede placa de retea(network)atunci instalezi diriverul respectiv ce l-ai pregatiti si apoi poti intgra pe interent si restul se rezolva direct cu calculatoru.Si placa video si restu.Cauti direct cu calculatorul fiecare dirver direct pe net sil instalezi.Dar poti si cum spunea cineva sa pui driverele pe un disc sau pe un flash drive cele de la placa video, wireless, network si dupa sa instalezi windows XP si dupa driverele.Tu alegi cum vrei.Pentru placa video mergi la ATI.com si acolo cauti si downloadezi gratis driverul de la placa ta video. Daca nu te descurci atunci cheama un prieten ceva pentru ca asa pe net nu rezolvi mare lucru.Bafta