| Freaky a întrebat:

Hei.Cand fac un program cu ifstream in mingw, cum il pornesc? sau practic ce trebuie sa fac cu el dupa ce il scriu? nu am erori, totul e ok thinking

1 răspuns:
| Danιel a răspuns:

Din bara de meniu 'Build', apoi 'Execute...' sau apesi simultan CTRL + F5. Prin aceasta comanda va compila sursa, iar apoi iti va aparea o fereastra 'Command Prompt' cu un mesaj implicit 'Press any key to continue...' ceea ce inseamna ca a terminat.
* E posibil la un moment dat sa iti apara un mesaj 'The target file is out of date. Would you like to build it?'. Confirmi 'Yes' si totul e in regula.