| B3HappyN0Worry a întrebat:

Hei. Ce inseamna mai exact frecventa redusa (FR) la facultate? Faci cursurile separat de ceilalti? Sau nu ti-e prezenta obligatorie? Sau care-i faza mai exact? Multumesc.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inveti singur acasa si te prezinti doar la examene, asta inseamna!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Înseamnă că e nevoie sa te prezinți doar la examene

| Lioana a răspuns:

Frecventa Redusa inseamna numar redus de ore. Nu vei face cursurile impreuna cu cei de la zi. Adica e posibil sa faci cursuri doar in week-end. 2 zile pe saptamana. Asa faceau cei care erau la Frecventa Redusa la facultatea la care eram eu.
Ceea ce ti-au spus unii aici, ca trebuie sa te prezinti doar la examene e valabil pentru "Fara Frecventa" nu pentru "Frecventa Redusa"

| Vasiagp a răspuns:

Faci cursuri separat si sunt reduse si unele materii de aceea se numeste FR.