| adela2012 a întrebat:

Hei! La bac la romana la partea a treia am inteles ca in afara de tema si viziunea si caracterizare de personaj nu pica la profil tehnologic. Este adevarat? Relatia dintre doua personaje am inteles ca se da la alte profiluri. Si la acest profil cam ce opere trebuie sa pregatesc pentru bac?

1 răspuns:
| En3Rgi a răspuns:

Viziunea despre lume, particularitati de constructie, caracterizarea unui personaj si relatia dintre 2 personaje se da la subiectul 3 pe profil tehnologic, iti spun sigur pentru ca si eu sunt profil tehnologic si sunt a 12-a laughing Si ca opere sunt:Luceafarul, Enigma Otiliei, O scrisoare pierduta, Baltagul, Harap-Alb, Moara cu Noroc, Morometii si mai sunt cateva care nu imi vin acum.