| AndyC a întrebat:

Hei!
Salut TPU! Am si eu nevoie de ajutorul vostru...
Am de 3 luni jumatate un Samsung Galaxy S Plus (i9001) si de ceva saptamani ma bate gandul sa il rutez... Am 2 intrebari:1)Voi l-ati ruta/l-ati rutat? 2)Daca aveti un video...sau un tutorial pentru rutare(de preferat in romana ca sa nu ma complic).
Multumesc anticipat! @@@FUNDAA@@@

Răspuns Câştigător
| bibi5961 a răspuns:

Http://nib.ro/......oid-2-3-3/ aici ai un tutorial despre cum se face rootarea la telefonul tau. si eu am un galaxy ace, si as vrea sa-l rootez ca am memoria telefonului prea mica si nu pot muta programele instalate pe card, deozarece nu este rootat. deci da, l-as root-a. insa trebuie sa stii ca daca ti-l rootezi, iti vei pierde garantia la el (daca ai garantie). in rest, sper ca sa te descurci si sper ca ti-am fost de ajutor. funda? :D

2 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Ia-ti SuperUser daca vrei sa ti-l rootezi, se rooteaza foarte simplu, mi-a luat 2 minute.
Tutoriale? : Google it!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si eu am un S plus dar nu ma gandesc sa il rootez ca pierd garantia.