| Fumiko a întrebat:

Hei si-a pus cineva aparat dentar fix, cum este cat dureaza, ce iti face?

2 răspunsuri:
| Andrei1496 a răspuns:

Salut..eu am avut aparat fix.l-am tinut aproximativ 2 ani.
Cum este: la inceput o sa fie un pic mai nasol pana te acomodezi cu el. O sa te tot zgarii in el si o sa simti ca ai in permanenta ceva pe dinti. Dar dupa un timp te vei obisnui cu el si vei uita uneori ca il si portilaughing
Cat dureza: cat iti spune dentistul sa il porti
Ce iti face: depinde in ce scop ti-l pune dentistul. Mie de exemplu mi-a indreptat dintii si mi-a apropiat incisvii unul de altul(dintii aia ce seamana ca niste lopetilaughing )
Nu e atat de rau sa ai aparat fix. Este mai eficient happy