| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelămurire... cine este mai tare FBI-ul sau cei de la forțele NATO?
Dau Fundă! big grin

Răspuns Câştigător
| Garielu a răspuns:

Clar fortele N.A.T.O.Pentru ca FBI-ul este ceva de genul politia sub acoperire pana si N.A.S.A(cei care se ocupa cu fenomenele din spatiu)au mai multa putere.Pe cand NAtO poate cere pana si actele cu tranferurile de la banca din Elvetia

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

In primul rand, defineste "tare", ce inseamna "mai tare"?
In al doilea rand, nu poti face o comparatie intre cele doua.
FBI = Biroul Federal de Investigatii, deci un fel de politie care se ocupa de infractiunile mai grave
NATO = Organizația Tratatului Atlanticului de Nord si este o alianță politico-militară, deci se ocupa cu mentinerea pacii in zonele cu risc,, se implica in conflictele armate intre tari chestii de genul.

| anonim_4396 explică (pentru BiuL):

Prin tare voiam să spun care este mai puternic.