| XxXNotForKiidsXxX a întrebat:

As vrea sa fac canto,dar mi-e frica.
Cum decurg cursurile? Trebuie sa stiu ce se face la scoala? Cam ce trebuie sa stiu?
Asta e un motiv pentru care mi-e frica, nu prea am invatat la muzicalaughing
Multumesc pentru rasunsuri

4 răspunsuri:
| Ruxandra15 a răspuns:

Nu trebuie sa stii chiar tot dar totusi ce e # bemol becar, unde se pun. Si depinde ce vrei sa faci la canto, clasica, populara etc. Despre fiecare trebuie sa ai un minim de cunostinte cum ar veni opera a aparut in Italia si este bufa sau seria. La populara aceleasi lucruri.

| XxXNotForKiidsXxX explică (pentru Ruxandra15):

Despre opera stiu, pe astea le-am facut anul asta in a VII-a
In clasa a VI-a nu prea am invatat laughing

| Ruxandra15 a răspuns:

Daca e du-te linistita la canto si vezi ce iti va spune profesorul de acolo.

Răspuns utilizator avertizat