| piticgelu a întrebat:

Hei TPU azi in ziua de pasti am găsit un trifoi cu patru foi îmi Spune-ți si mie ce reprezintă? Si am găsit si o gargarita pe mine si cineva mi-a spus sa număr punctele de pe spatele ei si numărul punctelor reprezintă timpul cand ma voi însura?. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AloneWolf a răspuns:

Un trifoi cu patru foi reprezinta norocul(deci vei avea noroc)Și la partea cu gargarita, am auzit si eu asa ceva dar cel mai popular mit e ca atunci cand o arunci unde se opreste din zburat, acolo te vei insura/marita!

4 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Se spune ca aceastea semnifica noroc... sau, dupa cum prefer sa cred, totul e o coincidenta, norocul ti-l faci cu mana ta.

| Teardrop a răspuns:

Da, şi circumferinţa gărgăriţei reprezintă numărul de ani pe care îi vei trăi, şi diametrul numărul de ani de-a lungul cărora trifoiul îţi va purta noroc.

| KaTtAnNaKalau a răspuns:

Trifoi cu 4 foi aduce noroc, asa se spune.

| florinflo1999 a răspuns:

Trifoiul cu tatru foi inseamna ca vei avea noroc restul anului.
Trifoiul cu patru foi mai este si semnul traditional irlandez