| milckey16 a întrebat:

Ce inseamna placat cu aur? Am primit ceva si pe cutie scrie placat cu aur de 24 de karate.

7 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Placat cu aur, inseamna ca este cu aur pe deasupra, metalul din care este facut acel obiect, este dat pe deasupra cu aur!
Deci, la amanet cu elhee hee

| alecx4music a răspuns:

Deci obiectul este din inox si are suflat un strat de aur (este un strat foarte subtire) Procesul este asemanator cu vopsirea masinii. Cu acel pistol cu care se sufla vopsea. Decat ca in loc de vopsea se pune un fel de pilitura foarte fina de aur.

| Céline7 a răspuns:

Lucrul acela este facut din fier sau argint iar pe deasupra este acoperit cu aur! Sper ca te-am ajutat! Pupici

| alexeu998 a răspuns:

Adica pe exterior are aur...

| deuceD a răspuns:

Ii suflat in aurlaughing nu bronz, aur!( de 24 de karatee)

| gabytza95 a răspuns:

Adica nu e aur in totalitate, doar pe deasupra!

| MedixD a răspuns:

Însemnă că o bijuterie sau orice alt obiect are un strat de aur peste compoziția lui inițială care poate fi fier sau alte materiale asemănătoare.