| Anne0510 a întrebat:

Hei TPU :*. Eu am cont pe Google (Gmail). De curand am intrat pe Google Play de pe laptop si am instalat cateva aplicatii (Subway Surfers, Whatss App si Instagram). Imi scrie ca sunt instalate in laptop, dar nu le gasesc. Prima mea intrebare este unde le gasesc si cum pot sa le deschid?
Iar a doua mea intrebare: Cum si daca pot sa le transmit pe telefon? Am un Samsung Wave Young S5380, fara android, insa am cablu de date.
Va rog sa ma ajutati. Multumesc! Funda

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Nu ai cum sa le instalezi pe calculator pentru ca sunt aplicatii android si tu pe calculator ai windows. tu cand dai sa instaleze jos iti apare o lista cu device-urile care le ai pe contul respectiv si il selectezi pe cel pe care vrei sa instalezi aplicatia respectiva. ca sa-ti raspund si la a 2-a intrebare: telefonul tau presupun ca are Bada si nu Android deci nu poti face nimic ca sa instalezi aplicatii de pe google play.

2 răspunsuri:
| bkb300 a răspuns:

Hmm pai la prima intrebare poti da start si apoi search!
Dar la a doua nu sunt sigur ca va merge de merita sa incerci!

| assss a răspuns:

1. Aplicațiile Android nu merg pe Windows. 2. Aplicațiile Android funcționează doar pe Android