| CazyGirl a întrebat:

Hei TPU ♥! imi puteti da statusuri haioase, de fericire, de invidie, cateva triste? cele mai multe primeste fundita. p. s.: urgenthappy Multumesc~!:p

Răspuns Câştigător
| annabetu a răspuns:

Poftim big hug
Ai grijăă d ea pentru că ea e doar odatăă smug si n`o s`o mai vezi NICIodatăă NICIodatăă batting eyelashes

Ea nu e genuu` ăăla! Ea e genuu` ăălalalt! day dreaming

Faci pe indiferentuu` ă? smug Un sfat preten`esc batting eyelashes nu întinde coardahee hee N`o să tsină winking Mă crezi?smug

Viata e un joc pervers =p~ în care totsi joacăă` doar pe interes oh go on day dreaming =p~

♥ Îmi scade pulsuu` :-s îmi lipseshte adrenalinaa` day dreaming nu`s drogatăă da` trăiesc pe altăă` lumee` day dreaming love struck

♥ Asta`s eu love struck Mereu in căutaree` de cevaa` nouu` day dreaming

Acum stai ca prostuu` şi te gândeşti la noi, la ce`ai pierdut --> la mine winking Ei bine! Spre deosebire de tine eu`s k smiley happy Oficial imi merge bine!love struck happy

When life is hard You can do just one thing Right`Click and new slide winking

Ai pierdut`o fraiere thumbs down Chiar te iubea straight face şi mereu vei căuta la o alta` ce adorai la ea cândva day dreaming !

Paharele sus! smug şampania sa curgă =p~ RESPECT pentru fetele care i`au facut pe fraieri sa planga ! love struck

Urâm tot ce e admis thumbs down IUBIM [love struck] tot ce e interzis =p~ .

Viaţa merge înainte cu sau fără prea multe cuvintee. Eu nu regret nimic smug ţine minte winking !

M`ai părăsit` da` gându` iţi e tot la mine day dreaming !

Şti cum e smug în viaţă nimic nu e perfect [-x Chiar şi o iubire a 2 copii are măcar un defect straight face

Vi pleci mi`e tot una oh go on Va fi altu` in locu thâău smug întotdeauna love struck

Ştiu că a trecut oh go on Nu va mai fi ca la`nceput [-x Nu credeam thinking Că`mi va fi greu :-s Am fost noi love struck Acum sunt euu` happy

Nu am nevoiee de tinee` [-x Da` am nevoiee de noii` love struck day dreaming

Nu are rost să plâng că s`a terminat rolling eyes Mă bucur că măcar sa`ntâmplat ! love struck

Aş vrea sa primesc tot ce merit day dreaming Merit multe winking Aş vrea pe cineva lângă mine să mă`asculte batting eyelashes Nu să se prefacă raised eyebrows Mai bine-ar fi să tacăă hee hee

Sunt fată cuminte puppy dog eyes şhi te fac doar din cuvinte day dreaming !

Nu are rost să mergi la o blondăă sau roşcatăă oh go on Le poţi face faţă day dreaming Haide la minelove struck şti că doar şatena ţine la tinee puppy dog eyes !

Mulţi spun "te iubesc" cu alt nume in gând straight face

~ Nu eşti primul` care pleacă Da` eşti primul` sincer care aş vrea ca într`o zi să se întoarcă ● Te iubesc ● ~ love struck

Sentimentele nu s`au pierdut [-x Da` s`a pierdut din magia ce`am avut

- De dorul thău nu plâng [-x Da` imi e dor puppy dog eyes Lacrimi in suflet strâng crying -

Buăă tu chiar eşti prost sau te prefaci? Piticaa asta te iubeşte fraiere ! sad

Sunt departe de tine şi`mi este forte greu ! sigh Te rog să nu mă uiţi că eu te voi iubi mereu ! love struck

Cândva atât de dependentă de persoana ta Acum atât de indifferentă oh go on Vreau sa scap de ea ! Poate vei pleca Sigur am nevoie de altcineva ! day dreaming

Poate crezi că timpul va trece cu tine… în fiecare zi îţi vei aminti de mine ! love struck

Crezi că şti ceva !? Ai păreri oh go on Noi suntem Generaţi cu Super`Puteri ! love struck
Crezi că şti ceva!? Ai sfaturi oh go on Atunci află că ne induci numai rahat`uri winking

♫ Ştii că toţi fumăm, LaLaLaLaLaLaLa De dimineaţă până seara!
Fumăm.LaLaLaLaLaLaLa ♫

Hai să uităm de toate Hai să uităm tot ce`a fost Hai să uităm Nu mai are nici`un rost ! oh go on

Am avut speranţe , idei şi dezamăgiri Şi din toate astea au rămas doar amintiri ! sigh

Totu`I scruum văd acum Nu mai e ok Nu mai e ok Nu mai ştiu ce vreeeii :S

Poate chiar şti ce zic love struck Sau poate`o iei in glumă ! oh go on

| The love I have for you, All the words I've said are true, I can't live without you I'm not me without you! | ~ love struck:X

♥Viata mea nu se contureaza doar in preajma ta winking
Dragostea mea nu e doar pentru persoana ta [-x
Arat dreagoste primesc dragoste love struck
Arat respect primesc respect ;;]
Si asa mai departe…oh go on

Am fumat un kil de iarbă şi-am vorbit cu Moş Crăciun smug rolling on the floor

Here we go in uno, dos, tres smug Here we go I like this ;x

Câteodată mă întreb smug Cum ar fi dacă aş dipărea day dreaming Câţi ar fi bucuroşi thinking Şi câţi ar plânge în urma mea :-s

Dar te rog nu uita puppy dog eyes D` copilaa aia smug Care te iubea love struck Mai mult decât pe oricine altcineva sigh

● E o poveste fără nume şi fără autor ! love struck

♥ Uită de tot, uită de tot , Uită de lume de sentimente, de suflete pereche De şoapte la ureche Fii rece ! Nu lăsa pe el să te`ntunece love struck

Priveşte`mă in oki spune`mi ce vezi Defapt ce poţi să vezi prin nişte ochi verzi Mă vezi pe mine Am păşit spre altă lume love struck Vezi un copillove struck Vezi copilul din mine love struck

♥ Nu e nevoie de cuvinte Ca să vezi ce simt eu ! whistling

● Hai să facem schimb de replici vei vedea ce simt eu ! smug

Aş putea spune zeci de mii de cuvinte Să te facă să te simţi mult mai bine rolling eyes Dar degeaba ştiu că nu`I de`ajuns love struck

Eu şi tu suntem perfecţi într`un cadru imperfect ! :-x

:-x Erau doar nişte copii când s`au cunoscut Se iubeau innocent :-x

Cum ar fi dacă n`aş mai exista? day dreaming Câţi s`ar bucura \:d/ şi câţi ar plânge în urma mea crying ! thinking

Şi tot ce am mai frumos e doar din vina ta ! ♥

Tu ai să plângi crying Eu am să râd laughing E neplăcut oh go on ştiu ! Da` gândeşte`te că a fost invers în trecut ! straight face

Îngerii să plângă pentru ultima dată ! ♥

♥ Dacă nu o să poţi să`mi dai mai mult te rog să pleci...
Dacă nu o să`mi dai decât atât te rog să pleci...
Să inţelegi...
Că mă atingi cu mâini prea reci... ♥

Încrederea vine cu timpul Da` se pierde`ntr`o secundă şi corabia de vide se scufundă ! sigh

Nu pot fi a ori`cui Da` dacă pleci o să fiu a nimănui ! sigh

Te rog nu`mi spune că ţie dor Doar aşa că şti ce vreau s`aud . straight face

Girl, you`re a sexy DiVa =p~ Hot like burning fever smug Obeseing like a river love struck You make him hu la la =p~

Când eram copil era uşor să zbor peste tot când visam ! :X

Ok,am inteles ideea,nu ma placi :-J
Dar,obisnuieste'te cu gandu' ca n'ai ce sa'mi faci winking ! .

Într`o zi am să reuşesc love struck , voi avea tot ce`mi doresc day dreaming Nu contează preţu care trebuie să`l plătesc :-J Cu susţinere , Sau fără susţinere sigh Pe mine o să mă găseşti după linia de sosire smug .

N`avem ce să vedem la televizor waiting Mai bine facem noi un film in dormitorwhistling Pun pariu c`o să ne placă smug Dacă nu mai încercăm o`dată :-J

Şi ce dacă plouă nouă ne convine , Să plouă nouă nopţi şi nouă zile Nouă ne convine ! :X

You are the one for me ! :-x

U r the 1 4 me .happy

I like the way we… =p~ ! :X:X

You bring the bomb, bomb and I`ll bring reaction smug Come into my heart big hug

I don`t know how to read the sky
Remember I am by your side puppy dog eyes

Think I`m ready smug Drums`n`Confetti :X Party people crazy =p~ Party wow wow wow ! laughing

Baby don`t stop puppy dog eyes Everybody get up :X

Stau cu telefonul` Aştept să sune day dreaming Mă întreb ce m`a atras la tine :X Poate cele 2 glume bune thinking Poate nu, Poate doar tuu` :*

I party like a rockstar smug Look like a movie star …[ cenzurat laughing] Baby i`m a super`star blushing

Şi mai ţi minte ? day dreaming Ce vise aveam love struck Ce copii eram. :*

Toată ziua stăteam la mine`n pat ne ştiam love struck Din priviri ne cunoşteam batting eyelashes Cât râdeam laughing.

Acum rămân doar simple amintircând mă uit pe geam sigh Îmi spuneai că mă iubeşti Ştiam .love struck

Am zis c`o dau pe bune , fără poezii batting eyelashes Da` tu rămâi poezia mea să şti :X

Vei şti că e despre noii şi poate vei zâmbi happy Da` sigur vei uita a doua zi :-J Cum ai uitat şi când eram copii. sad

Da` poate vei simţi un strop din ce`ai simţit atunci love struck Îţi spuneam : Când vei fi cu mine nu va mai trebui să plângi ! puppy dog eyes

Şi treceau zile , uitai de mine… Până ai uitat de noii.sad

De ce să ne mai ascundem ? straight face Mai are vreun rost? :-J Oricum privirile şi vorbele dulci ne-au dat de gol. hee hee

Hai să dăm cărţile pe faţă love struck Să spunem ce simţim day dreaming Nu mai are nici`un rost să ne minţim :-J Pentru că amân2 ştim ! :X Cei trece prin minte celuilalthee hee.

Că suntem împreună sau nu, oricum ne iubim ca 2 nebunii. love struck

Relaţia noastră e atât de secretă încât nici noii nu ştim de ea . don't tell anyone

Nu lua în seamă tot ce ziceam batting eyelashes Eram o copilă şi nu gândeam. blushing

Crede`mă nài să greşeşti Dacă`mi spui că mă iubeşti .love struck

Eu sunt gata să spun tot dacă şi tu eşti ! ;X

Continuăm să credem că e mai bine să ascundem ce simţim don't tell anyone Că vom face o greşeală dacă ne iubim :-s. La naiba ! Ce prostie. straight face

Eram copii şi legam ceva ce nu credeam că va ajunge departe. love struck

Te înţeleg perfect , nu mă placi :-J Dispari k altfel îţi fac mii de draci ! devil

Aşa sunt eu Cine mă place, mă place Bună sau rea alta mamii nu mai face . puppy dog eyes

Open my eyes batting eyelashes It was only just a dream… :X

If you ever loved somebody put your hands up :X

Am doar o simplă întrebare…De ce minţeam că suntem unul pentru altul , fără rost straight face , Că de fapt tot ce a fost a fost doar un peisaj anosT. sad

Nu`I un joc ! winking

Doar tu mi-aduci soarele când pe cer sunt norii :X .

E un nou inceput si tot ce am pierdut
E pierdut deja demult si pun punct. . .

Vrei te rog, să dispari din mintea mea ?batting eyelashes

te-am pupat…Pa ! :*

Nu are rost să mă complic pentru nimic
După...atâta timp gândim prea diferit
Tu...să n-ai impresia că s-ar putea schimba ceva :-J.

Are o aura ce te-atrage, whistling
Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace. blushing
E atat de tacuta, don't tell anyone
Misterul iti provoaca o privire pierduta. batting eyelashes

De la distanta pare mica rau, :-J
Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau. big hug
Pentru tine de neatins, blushing
Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins? :X .

Senitmentele nu pot fi puse pe balanţă [-x Nu ne poate despărţii nici`o distanţă :X Suntem suflete pereche mereu in zbor day dreaming Am nevoie de tine, ingeru` meu` păzitoor . :X:X

Cause I was born to tell you ‘ I love you ! ‘ :X:X .
Baby puppy dog eyes , Tell me how can I tell you That I love you more than life. :X:X | I love to be loved by you . | :X

Îi număr pe degete că sunt puţini ca eii . :-J

Nu eşti unic în această lume hee hee Mai sunt mulţi ca tine :-J , Dar ca mine hee hee Crede`mă că sunt puţine. :*

Ai fost , eşti şi vei rămâne Eroul ce`l Iubesc love struck
Promite`mi că vei fi şi mâine cel pentru care eu trăiesc. puppy dog eyes

Când nu mai am scăpare, un singur gând mă mai salvează
Că tu exişti acolo, singurul care contează love struck

Nu am uitat că ai fost mereu când mi-a mers greu big hug
De asta te-am declarat "Eroul meu" … love struck

Si iţi spun smug N`are rost :-J . în faţa mea eşti doar un fost . hee hee

Te iubesc ! . | Ma jur don't tell anyone |

Poate crezi că sunt bine şi nu`mi pasă Dar indiferenţa ta doare :-J .

A friend it`s all I need . :X

La bine si la greu Ea e cu mine mereuu` :X Te iubesc ! :*

Cuz` the love Is all we need love struck .

Ai mei , ai mei , ai mei N`au avut habar Cat de sus , cate de sus pot Eu sa saar. smug

Un pachet de ţigări e ca premiul la Lotto . Sunt oameni ce zâmbesc doar in albumul foto . oh go on

Traiesc din viseeeee :X Chiar daca multe din ele sunt interzise hee hee .

E fenomen. Imagineaza-ti-l cum vine...
Mersul lui de Johnny Bravo se remarca in multime...
Specimen care exista doar in filme...
De categoria a treia, dar in fine...

Cred c`ai pus prea mult (wow) Şi nu mai pot ; Stai puţin Stau ; Bă, mă vezi ; Te cred ; Mă crezi ; Te-aud ; M-asculţi ; Te văd ; Eşti praf !

Tu, o să te duci dracu !
Tu bei, tu tragi, tu bagi tu nu le laşi!
Tu vii, tu pleci, te-ntorci ...
Tu nu spui nu ... whistling

Şi dacă dragoste nu e Parcă e mai binee ! oh go on .

Să nu plângi pentru ziua de ieri [-x Că mâine e o nouă zi şi trebuie` să speri . ;x

Şi strig spre tine , nu m`auzi … Unde eşti unde te ascunzi ? :-s

Zici că sunt nebună Şi privesc cu lene`n gol Ca să`mi revin cred c`am nevoie de ajutoor . blushing . \m/ .

If you wanna lie to me raised eyebrows
If you'll ever see yourself :-J
Don't come back and cry for me winking
Cause you've gone too far oh go on

If you wanna be with me You must be the way I want winking

Come with me, come with me, I’m your angel hee hee Every day, every night, in my shining heart love struck .

Fete cuminţi , asta vor băieţii răi , CLAR ! Băieţi răi asta vor fetele`n general . :X:X =p~

te-am dat peste cap cu al meu stil de copil teribil devil .

Ai bani,maşina si ţoale de firma Dar ce folosoh go on , Te fac oricum , dintr`o privire eşti pe jos ! winking

Ai ajuns la vorba mea smug
Acum o simţi pe pielea ta happy
Daca-ti plac băieţii rai winking
Stai şi suferă cat vrei :-J .

Aş vrea să cred vrăjeala ta , Dar tot ce spui e bla`bla`bla Decât să mă tot vrăjeşti Mai bine-ar fi să`mi spui că mă iubeşti :-J .

Ceva se intâmplă cu mine :-s
De`o vreme mă gândesc doar la tine blushing
Mă întreb mereu cum ar fi day dreaming
Lângă tine oare cum m`aş simţi thinking
Ce cauţi tu în mintea mea waiting
Nu ştii că am pe altcineva
Ce cauţi tu în gândul meu waiting
Oare ce`ar spune prietenul meu ?

Ce tare ha ca filmul asta e a`nfloare Iar eu nu stiu, daca e dragoste sau o drama care doare sad . love struck love struck

Poate suntem amândoi mai ştii Tu şi eu, între noapte si zi . blushing

Lacrimi curg pe obrajii ei , ea te iubeşte , tu nu ştii ce vrei . oh go on OAre să fii doar tu şi ea love struck Cum ai putea? rolling eyes

Şi noaptea se lasă I`a dracu` de lungă Iar ţie nu`ţi pasă Că un înger o sa plângă

Ce dacă nu mă vezi,mă auzi
Nu mai plânge ,nu te acuz
Cu nimic, nu avea cum să ţină,
Poţi să stai linistit, nu eşti tu de vină

O să vină vremea când o să ne găsim
Fiecare jumătatea, n-o să mai simţim
O să ne-amintim cum a fost,
O să zâmbim, o să ne privim la fel
Doar prieteni o să fim happy

De ce îmi doresc mereu să fie ca pe vremuri? oh go on
Probabil că noi nu ne potrivim thinking
O lăsăm baltă atunci, da sper sa nu greşim !

Te iubesc rău deci nu e bine ! straight face
Rămânem prieteni, vreau să mai ştiu de tine puppy dog eyes
Vreau să mai vorbim măcar pe mess, sigh
Mă mulţumesc cu atât, nu am de ales sad

Sunt doar un om, un visător, sunt doar un om ce te iubeşte enorm :X day dreaming

Prezentul e trecut , presărat cu amintiri sigh

De ce vrei să`mi iei visele şi să pleci Chiar nu`ţi pasă deloc ? straight face

Tu imi spui că mă iubeşti eu îţi zic : Dă`te dreq ! Nu te-am prins acum cu una da o să te prind cu alta ! :-J

Iubirea`I diferită Mulţi n`o cunosc şi au impresia că o ştiu pe de`rost. :-J

Iubirea în viaţa unora nu mai există De asta cred că viaţa e atât de tristă sigh

Şi ce mai contează acum care`a greşit mai des , care`a iubit mai intens care pe care n`a`niubit mai intens care pe care n`a`ţeles :-J

Am plâns când te-am văzut pe tine puppy dog eyes
Am plâns când ai plecat de lângă mine broken heart
Am râs când mă strângeai de mână love struck
Acum plâng că numai suntem împreună sigh

Am plâns că te visam în noapte :-s
Am plâns când tu erai departe sigh
Am râs când te simţeam aproape big hug
Am plâns încercând să uit de toate straight face

Privirea ta poate să schimbe tot Pentru orişicine,tu eşti un ANTIDOT. love struck

TE IUBESC,sunt de necontrolat =p~
TE IUBESC,te vreau la mine in pat blushing
TE IUBESC,te vreau in fiecare seara, day dreaming
TE IUBESC,este ca prima oaralove struck

Cu vederea la sentimental ce îl ai love struck
Te simţi mai bine decât în rai day dreaming
Asta este dragostea cu adevărat blushing
Orice detaliu este foarte important ! puppy dog eyes

Fericirea`I cântărită în baloOane de săpun love struck Ele se sparg când visele ţi se prefac în scrum . :-s

Te rog nu mă considera ca ori`ce panaramă ! Dansez provocator smug Pe tocuri love struck Nu pe masă [-x îmi place bunul`gust şi`o doză de viatsăă` love struck love struck .

Trec anii şi toate clipele frumoase mor :-s Unde e copilăria mea *** că mi`e dor . sigh

Spune`mi dacă n`ai văzut nimic in mine care să`ţi placă . De ce m`ai iubit în trecut ? De ce m`ai dorit atât de muult ? oh go on

Eşti libeeer să ai opinii hee hee
Liber să ignori ce zic toţi cretinii oh go on
Liber să te zbaţi \m/
Să fii printre primii love struck

De obicei nu crezi până nu vezi cu ochii tăii dacăă se poate love struck Când visele devin REALITATE ! day dreaming

şi`mi vine câte`odată s`arunc day dreaming Grijile Problemele Cu mâinile smug sus în aer love struck

Că mergi în faţă sau în spate învaţă să trăieşti cu MACSIMA INTESITATE ! :X love struck .

Că oamenii ăştia nu se vor schimba prea curând.

Pentru ăia de sus parlamentari corupţi !
O să le vină şi lor rându`! cei ca noi au fost prea mulţi! :-l

La şcoală Aud o voce care îmi spune : Ai întrecut măsura Nu se poate aşa ceva! Eu o ignor şi mai trag un fum din ţigara mea ! love struck

Mă întreb de ce mereu cănd te am în gănd îmi vine să plâng ? sad Parcă am fost fericiţi o`dată , Râzând . love struck
Ştii eşti cel mai mic câştig , Dar totuşi o COMOARĂ !

Nu mă schimb pentru NIMENI şi nimic ! Nici pentru iubituu` love struck Nici pentr`un amic :* .

And if you cry
I'll be fine
You are my angel
And angels don't cry. love struck

Am fugit destul de vise oh go on
Acum nu mă ascund no talking
Căi negre veşnic interzise
în ele acum pătrund ! :-s

ţi-am auzit vocea love struck într`un clipit m`am ridicat batting eyelashes M`ai privit în ochi mi-ai spus smug Eu sunt ce ai visaaat . love struck

Doar tu mă faci să mă simt ULaLaLa love struck ! laughing

Văd sunete love struck Aud culoori =p~ . E din cauza ţigării mele love struck Fără ea moor =p~ . :X

Nu mă mai obosesc
Să te privesc
Să te ating
Să`ţi şoptesc
Cuvine dulci cum ar fi TE IUBESC :-J

M`am săturat de vorbe ! Vreau fapte love struck Nu poveşti hee hee .

Sunt mereu cu zâmbetu pe buze love struck Nu`mi prea pasă ce urmează :-J Ce contează . Visez la nebunii love struck Trăiesc din fantezii

9 răspunsuri:
| CazyGirl explică (pentru annabetu):

Mersi mult:* sunt foarte frumoasehappy

| xChocoLat3 a răspuns (pentru CazyGirl):

Cu placerebatting eyelashes

| Te_Ube_Frankissu_1992 a răspuns:

Hey TPU love struck Puteti sa-mi spuneti niste statusuri de tristete?love struckcrying

| Stuparu_Valentina_1997 a răspuns:

Hey tu♥! Esti atat de dulce. Zici ca fumezi Nutella laughing))

| jacobtim44 a răspuns:

Fac cinste plateste vecinu! "
Ma joc cu o grenada…psst… mi-a cazut cuiul pe jos… "
Pauzele lungi si dese… cheia marilor succese! "
Noaptea am cosmaruri pentru ca dor cu tine in pat! "
Du-te lent si vino... http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| annabetu a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute