| LucianaGirl99 a întrebat:

Puteti va rog sa-mi dati si mie exemple de texte lirice in proza... va rog! big grin Stiu ce inseamna in proza dar am cautat peste tot pe internet si nu am gasit texte lirice in proza ( titlu si autor )! Am nevoie pe maine la scoale, deci va roooog! Dau funda! ♥

Răspuns Câştigător
| DrunkenRat a răspuns:

Proza lirică s-a desfăcut uneori din cadrul romanului personal și a plutit de sine, vag imn autobiografic, ca în Orphée și la Vision dHébal ale lui Ballanche, în Centaurul lui Maurice de Guérin.