| G6 a întrebat:

Heii :* am si eu o problema.:-s. mi-am patat blugii cu ulei alimentar si nu stiu ce sa fac ca sa scot pata:-s.blugii sunt patati de vreo 3 zile! va rog ajutati-ma puppy dog eyeslove struck!

Răspuns Câştigător
| Alexa_9443 a răspuns:

Pai inainte sa ii bagi la spalat pune putin detergent de vase acolo, si freaca happy, succes!

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Tine-i la inmuiat in detergent recomandat de parintii tai pana iese pata... daca nu iese iti recomand sa iti cumperi altii

| killmesoftly a răspuns:

Incearca cu vanish eu m-am patat rau pe un tricou cu ulei de pe gard era negru tricoul meu, dar a iesitwinking

| shadowgirl a răspuns:

Din cate stiu eu uleiul si grasimea nu mai poti sa le scoti de pe haine...

| blackrose_3458 a răspuns:

Heiii...am avut si eu o problema de genul asta, dar pata era "proaspata" ca sa spun asahee hee si am scos-o foarte simplu panand putin detergent de vase si am lasat sa actioneze vreo 15 min, apoi am bagat la masina de spalat. Avand in vedere ca pata ta e de trei zile pe blugi, parerea mea e ca ar trebui sa incerci un produs de indepartare al petelor, cum ar fi Vanish sau Ariel Professional. Sper ca te va ajuta raspunsul meu big grin Mult succes!