| Teoo14 a întrebat:

care sunt asemanarile si deosebirile intre Paris si Bucuresti? astept raspuns puppy dog eyes. Multumescbig grin!

4 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Prima asemanare: si in Paris si in Bucuresti e plin de tigani, in abmele locuri romani tongue
Erau multe asemanari inainte, cand era si bucurestiul civilizat si avea denumirea de micul paris.

| atentat a răspuns:

Paris- multi tigani

| Princess_7414 a răspuns:

Asemanari:Tiganii,Arcul de triumf, ambele sunt capitale, in ambele se folosesc euro(mai putin Bucharest)
Deosebiritonguearis-oras mult mai civilizat.

| andreea30 a răspuns:

Asemanari:ambele sunt capitale,sunt aflate in Europa, in ambele este vorbita limba latina, in ambele exista arcul de Triumf.Deosebiritonguearis este un oras turistic,cu multi vizitatori,Parisul este curat,este mult mai dezvoltat,Parisul este situat in Sud,Bucuresti in nord, in paris se foloseste euro, in Bucuresti ronul...etc