| AndreeaTicovschici a întrebat:

Heii TPU!
Am nevoie de ajutorul oricaruia! Vreu sa imi inregistrez vocea! dar nu stiu ce program sa folosesc! Ma puteti ajuta? Si inca ceva...
Veu ca acest program sa imi poata inregistra vocea asa cum este si sa mi-a pot modifica cum cred eu ca e mai frumos! Ma puteti ajuta?
Dau Funda![p. s. s. vreau sa imi explicati cum se foloseste!]
Mersii!

1 răspuns:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu este nevoie de un program ca sa iti inregistrezi vocea.

Uite ceva mai simplu si trebuie doar sa folosesti un microfon :

Intri in "Master Volum" apoi sus in stanga scrie "Options", apoi Properties si apoi sus o sa iti apara "Mixer Device" si pune "Realtek HD Audio Imput" si mai jos la "Adjust volume for." bifeaza "Recording" si mai jos TREBUIE sa bifezi "Mic Volume" si apoi apesi "OK".

Ar trebui sa-ti apara Cd Audio- Line In- Microphone
Fiecare slider are jos un check-box pe care scrie select. Dai Select la microphone.

Funda?big grin