| Calli a întrebat:

Heii TPU! La profil economic am auzit ca in clasa a-11-a trebuie sa alegem intre ceva. Care este acel ceva? Din cate am inteles pe aceea materie ne vom baza pana in clasa a-12-a. Deci care sunt cele 2 materii din care vom alege? Si care este cea mai buna? Multumesc!

1 răspuns:
| 01Joulie01 a răspuns:

Acel ceva despre care vorbesti cel mai probabil e BAC-ul

si atunci la profil economic ai romana (oral/scris), mate (M2), engleza (probabil doar oral), aptitudini pc (incepator, mediu, avansat), si acel ceva care se numeste "disciplina la alegere" si anume logica (clasa 9-a), geografie, si probabil anumite module care le faceti voi la economic.

mai exact in clasa a-11a, se dau simulari la BAC, apoi in clasa a-12-a alegi materia la alegere (asta daca alegi sa te inscrii la BAC sau daca promovezi la toate obiectele).