| mistiquer a întrebat:

Heiii TPU! pentru epilarea cu ceara de unica folosinta este necesar neaparat aparatul de incalzit cearaa[ din cate am inteles]?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. poti sa o freci in palme doar si este ok daca este de unica folosinta. nu este nevoie de aparat. funda!

| theodorafemme2001 a răspuns:

Poti sa o pui ( rezerva ma refer _ intr-o oala, la fiert, dar iti va fi mai greu, caci si asa, cu aparatu dureaza vreo 30 de minute!

| 1234567890qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm a răspuns:

Ceara trebuie incalzita. Nu conteaza unde o incalzesti. Daca nu e calda nu te poti epila. Crede-ma, stiua asta(am incercat pe pielea mea)

| mistiquer explică (pentru 1234567890qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm):

O pot pune la aburi sau ceva? big grin

| 1234567890qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm a răspuns (pentru mistiquer):

Nu stiu sigur. incearca si vezi. eu o puneam pur si simplu in aparat si apoi o incalzeam.winking

| dianaa99 a răspuns:

Nu,nu e nevoie, le poti incalzi in palme, le freci bine intre palme, dar ti-as recomanda crema depilatoare, deoarece benzile sunt suuuper dureroase