| JennyBerry a întrebat:

Ce recomandati : epilarea cu lama de unica folosinta, ceara sau epilator electric? in zona axilelor, respectiv picioare. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iepurica_7902 a răspuns:

Uite un clasament despre cum sa le folosesti:

-cel mai bun este epilatorul electric
-este destul de buna si lama de unica folosinta dar nu chiar foarte buna
-ceara este cel mai putin buna. incearca sa o folosesti mai rar.
pa!

8 răspunsuri:
| campanario a răspuns:

Epilatorul electric! Eu am unul de la philips cu " masaj" si nu doare foarte tare. Cu ceara as murii. Si cu lama, parul parca se indeasa mai mult.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Eu ma fac cu lama, dar daca ai curaju cu epilatorulhee heeeste ma bine nu stiu dc, dar mie nu-mi placebig grin.

| Good Cat a răspuns:

Cel mai recomandat e epilatorul. Sau ceara - dar doare de innebunesti.
Lama de unica folosinta e un chin din simplul motiv ca taie firele de par, ceea ce duce la cresterea lor in 2-3 zile, deci nu ai facut nimic.
Eu optez pentru epilatorul electric.

| SweetPrinces a răspuns:

Eu folosesc epilatorul electric, la inceput cand l-am folosit m-a durut foarte tare dar acum nu ma mai doare deloc happy

| larrii a răspuns:

Lama de unica folosita " Bic-ul" este cel mai prost...sa nu il folosesti niciodata mai ales pe picioare sau sub brat. Epilatorul electric este bun si el asa putin dar numai pentru picioare. Cel mai bine e sa folosesti ceara peste tot. Este dureros, dar e mult mai bine decat sa folosesti lama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilarea cu penseta. Fir cu firhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilator electric. e usor de folosit (nu ca ceara), e de durata (nu ca lama)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceara calda este cea mai buna alegere.
Lama, cea mai proasta.