| unione a întrebat:

Hello, am cam 2 pungi mari de haine, majoritatea pantaloni cred si nu vreau sa le arunc. Are cineva idee unde pot ajunge sa fie folositoare? Adresa unui centru de ajutor sau un nr. ceva? sunt talia m Ah si sa-mi explice cineva cum dau funda aia nemernica, tot nu am descoperit happy mersi

7 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Hainele le poti impacheta frumos si le asezi in fata blocului sau casei in care locuiesti.Cine are nevoie le ia cu siguranta.

| anka a răspuns:

Daca postai intrebarea la cauze nobile poate primeai mai multe raspunsuri. Acolo sunt cazuri cu oameni necajiti care ar avea nevoie de ajutorul tau.

| Ancutsa a răspuns:

Le poti da unui sarac, care nu are cu ce sa se imbrace, faci o fapata foarte buna, sa stii!
sau cum zice si Tepes, mergi la o biserica.Acolo sunt multi cersetori care asteapta sa le intinda cineva.

Dar totusi, ai grija cui le dai deoarece am patit si eu ceva aiurea. au venit la usa mea si mi s-a facut mila. le-am dat o sacosa mare, mare de haine si cand m-am uitat pe vizor au ales ce era mai decoltat, cu buricul gol, tocuri. si prostii de astea happy pe moment nu mi-am dat seama. asta este [ data viitoare o sa fiu mai atenta cui le dau ].

Deci ai grija si tu :*.

fundita o dai celui care o merita, in partea dreapta este o fundita grii si dai clik pe ea.

o zi frumoasa sa ai. pa`pa :*

| unione explică:

Mersi pentru sfaturi! cat despre fundita, chiar nu exista la mine, am cautat-o peste tot, am crezut ca st retard dar chiar nu existalaughing off

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la o biserica si intreaba. de obicei ei fac colecte pentru donatii. fundita, cand intri la intrebarea ta, ai fundita in dreapta, dar e neagra, la fiecare raspuns. dai clic pe ea si ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Cel mai bine ar fi sa nu le arunci. Poti merge la o biserica, pentru ca ele contribuie cu diferite centre de plasament. Sau i le poti da cuiva care stii ca nu are, ca are o situatie proasta materiala, si i le poti oferi.

Funda aceea o dai unui raspuns pe care il consideri castiogator, adica cel mai bun. Atunci cand intri sa vizualizezi raspunsurile intrebarii tale, ai in dreapta fiecarui raspuns o funda de culoare gri, dar daca te duci cu mouse'ul pe ea, ea se face portocalie. Si dai click pe ea si iti apare ceva de genul "Esti sigur ca acest raspuns este castigator?" si dai "OK" daca esti de acord.

Pa-pa!

| TutiQ a răspuns:

Buna. Depinde din ce oras esti. Daca esti din Iasi te pot ajuta, daca nu iti pot sugera sa cauti pe google pentru ca dai usor de asemenea organizatii sau centre de ajutor.