| Anaa939839393 a întrebat:

Hello! Daca as vrea sa transfer bani de pe un card pe altul de la banci diferite, as putea? Adica, am vazut pe aplicatia You BRD ca ai optiunea "transfer" (si iti cere IBAN ul contului etc), merge sa transfer asa? Imi ia comision ceva?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Transferul se face intre conturi, cardurile sund doar niste instrumente. Deci trebuie IBAN-ul contului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Banii nu sunt pe card, ei sunt în conturi bancare, de aceea îți cere IBAN, care este indicativul contului, iar nu numărul cardului.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da i ti ia comision bineinteles., dar poti transfera bani de la banci diferite doar ca cel care primeste banii pe care tu îi trimiti nu va primii suma intreaga deoarece banca îi va retrage comisionul, daca i ti con vine sa platesti comision este ok.

| mihai69 a răspuns:

Merge să transferi, desigur.
Comision e posibil să se perceapă și la tine, și la primitor. Sau nu.
Depinde de bancă și de contract.

| Frank51 a răspuns:

Merge
Comisionul depinde de contract, la Raiffeisen am zero comision la orice tranzacție.

| Tokyo44 a răspuns:

Se poate!
CEC Bank are o astfel de opțiune.
Pare sa fie singurii din țara care o oferă.