| sylar2007 a întrebat:

Hello people DAU FUNDA

deci am o problema, azi ma uitam la un...documentar)si mi s-a inchis deodata laptop-ul(este pentru prima data)am mai patit asa ceva la pc mai de mult dar atunci cand dadeam iar drumu la pc ma anunta ca pc-ul a fost inchis in mod inexplicabil, iar aici la laptop nu a aratat absolut nimic, era ca si cum am inchis normal pc-ul.de ce?

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Intreruperile bruste si totale nu mai sunt trecute in jurnalul sistemului deoarece se produc brusc si nu din cauza windosului. Daca era o problema de software te anunta exact cum specifici mai sus insa aici procesorul a fost oprit de protectia termica,ca altfel exploda (serios din cauza temperaturi bubuie pur si simplu) deci problema este in incalzirea procesorului, poate al tinea-i in brate pe pat, pe masa si cu fanta de absorbtie a aerului situata dedesubt sub capac astupata de fata de masa etc.Cauta pe viitor si asigurate ca este loc dedesubt sa "respire". Bateria nu prea poate fi deoarece te avertiza dinainte windosul si iti facea si o raportare la redeschidere.bafta

3 răspunsuri:
| Gabrieluț a răspuns:

O fi de la baterie...ori e praf la procesor, cooler...chiar nu stiu 100%

| sylar2007 explică:

Pai si daca era de la procesor etc, nu trebuia sa imi apara ceva de genu,, a fost inchis inexplicabil''? sau cand intram in explorar sa apara la fel?

| sylar2007 explică:

Mersi pentru raspuns, si da eram in pat cu leptopul...