| yooshi a întrebat:

Hello, vreau sa trimit un colet cu plata ramburs si vreau sa stiu cum este mai okay sa-l trimit, prin curier sau posta romana? cat costa? si cum trimit (e prima data cand trimit ceva in genul asta)

5 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Pai amandoua variante sunt ok, depinde cat de repede vrei sa ajunga, prin curierat poate ajunge si in 24 de ore iar prin posta dureaza si 7 zile....la posta stiu ca sunt taxele mai mici ca la curierat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trimite prin poștă e mult mai ieftin. În loc de 30 plătești 15, sau si mai puțin.

| adryang78 a răspuns:

Prin poștă. În afară de faptul că te costă mai puțin, nici prin curier nu ajunge mai repede, fiindcă azi dai comanda, mâine vine curierul să-l ridice și să-l ducă la centrul zonal, poimâine se livrează.
Prin Poștă tot în 3 zile ajunge, maxim.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru adryang78):

Sau dai azi comanda, vine tot azi curierul, tot azi il duce la depozit si maine dimineata e livrat

| adryang78 a răspuns (pentru suntserios):

Mie nu mi s-a întâmplat așa ceva, și am trimis destule colete prin curier. laughing