| Angelicas a întrebat:

Hey! as vrea sa invat sa vorbesc franceza dar nu prea stiu nimic despre verbe le-am invatat pe a 7-a sau a 8-a nu mai stiu si le-am uitatsad
imi puteti trimite niste forme de exemplu cum se formeaza la imparfait, passe compose sau viitor verbele de grupa I, II si III? cum arata verbele la subjonctif?

1 răspuns:
| PDI a răspuns:

Cand le invatam eu alea era o discheta pe care am cumparat-o si acolo era la toate timpurile.Era foarte frumoasa si ne ajuta mult