| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Cam cat costa un implant dentar!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In jur de 300-500 euro/dinte.

| mgtow a răspuns:

400 - 500€

| Frank51 a răspuns:

Undeva la 300$ la care se adaugă coroana și manoperă, duce maxim 600$.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Depinde de clinica si de durata tratamentului.

| vmalex21 a răspuns:

Buna.In primul rand depinde de producătorul implantului si durata de viata iar pe urma de medicul la care te tratezi.Implantirile coreene si israeliene sunt cele mai ieftine, costa undeva pe 300 de euro, cele suedeze, americane si germane costa pe la 400-500 de euro.La asta se mai adaugă coroana adică,, dintele,, care vin montat pe șurub si care costa de la 250 de euro la 400 in functie de material, manoperă, etc.

| randomuser1102 a răspuns:

Depinde de clinici. Eu mi-am pus iplntul dentar la Denttaglio Clinic si recoand cu incredere. au la ei pe site ai ulte informatii, iti dau un link, sper sa te ajute https://denttaglio.ro/implant-dentar-intr-o-zi-24-ore-dinti-intr-o-zi/