| anonim_4396 a întrebat:

Ce este mai bine sa iti pui implant dentar sau punte dentara?
Cat ar costa o astfel de lucrare la un dinte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Puntea dentara e mai safe...in sensu ca la implant poti avea probleme gen sa nu ti l accepte organismu, e un corp strain totusi plus dureaza ceva.
PLus cu puntea salvezi inca 2 dinti pe langa cel cu problema... CU implant doar 1.
Ca la pret ar fi gen pui punte de 3 dinti cu pretul unui singur implant.
Fireste daca vorbim de dinti frontali.e altceva...

| ALGator a răspuns:

Implant dentar e de preferat daca golul e vizibil (chiar si lateral e vizibil) si daca iti da mina.

| Adiadictie a răspuns:

Proteza de titan