| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey care browser este mai bun Mozila,Chrome,Explorer, Opera sau Safari?

12 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Mozilla Firefox cred ca este cel mai bun, dar imi place si Google Chrome si Maxthon 3.

| michelia a răspuns:

Eu folosesc Mozilla si sint multumita, desi cei din jurul meu au toti Chrome.
Sint insa conservatoare si prefer ceea ce cunosc mai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| c0ton a răspuns:

Raspunsul tEu folosesc Mozilla si sint multumitau aici...

| tpuforyou a răspuns:

Poti incerca si opera turbo http://www.opera.com/browser/ merge super bine >!

| georgedanielc a răspuns:

Maxtho3 este super, nu prea este cunoscut nici eu nu stiam de el dar sincer ma uimit este si in versiunea romana, incearcal sigur nu vei regreta,

| RoseOfTheFire explică (pentru georgedanielc):

Ai avut dreptate, chiar este super, tocmai ce l-am descarcat si sunt multumita. Mersi!

| georgedanielc a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

O sa vezi ca o sa te uimeasca ai si traducere si en functii folositoare unde mai pui ca filmele sau clipurile se vad si se aud superb, plus ca ai optiunea de a detasa clipul de pe o pagina si poti lucra pe alta pagina si in acelasi timp poti viziona si filömu sau clipul carel vrei, poti sal si descarci... pupici si sa ne auzim cu bine

| RoseOfTheFire explică (pentru georgedanielc):

Da,e chiar super, e prima data cand aud de el, si sincer nu il mai schimb cu nimic este exact ce mi-am dorit eu mersi inca o data.O seara buna sa ai!

| olivert1310 a răspuns:

Din cele mentionate de tine iti pot spune ca Mozilla este un browser cu multe facilitati, dupa parerea mea cel mai bun, cu o gramada de optiuni si setari usor de utilizat, insa consuma multe resurse, daca deschizi mai multe tab-uri iti foloseste ramii la maxim. Chrome-ul este un browser modern care nu-ti consuma asa multe resurse, usor de folosit, Opera mi se pare destul de complicata, setarile sunt greoi de descifrat, Explorer, ar trebui sa folosesti versiunea 9, celelalte versiuni nu sunt compatibile cu multe site-uri, incompatibile chiar si cu youtube daca nu ai flash player instalat. Safari nu am folosit, nu stiu ce a-ti recomand despre el. Asta este topul meu, daca ai un calculator performant, iti recomand Mozilla, chiar daca consuma multe resurse, iti ofera optiuni care ar putea fi interesante pentru tine, exemplu: iti ofera data si ora la fiecare pagina web vizitata in history, explorer nu. Daca ai un calculator modest fara prea multe resurse Chrome este un browser simplu si nu consuma prea multe resurse. Mie nu-mi place interfata grafica de la Chrome, pc-ul pe care-l am acum nu prea face fata pentru Mozilla(eu deschid multe tab-uri, iar la 10 pagini deschise ai nevoie de aproape 1Gb de ram)asa ca folosesc Explorer 9 nu-mi consuma toate resursele dar am observat ca-mi face figuri cateodata, se blocheaza. Acum depinde si de preferintele tale.

| Damon01 a răspuns:

Clar si sigur Chrome

| KidDDDDDDD a răspuns:

Păi cred că cel mai bun Browser este Chrome, deoarece are o viteză mai bună, părerea mea.