| best1people a întrebat:

Hey,cine e la facultate de farmacie sa imi spuna cati ani faci si unde e facultatea aceea,dar sa imi spuneti doar daca stiti,si ce se studiaza si daca se cauta cumva pe piata muncii, si alte informatii daca stiti sa imi spuneti.

Răspuns Câştigător
| Mystery_2123 a răspuns:

La farmacie faci cam 5 ani,unde e facultatea nu as putea sa-ti spun caci nu stiu de unde esti. Se studiaza tot ce tine de farmacie:tehnica farmaceutica,farmacologie,farmacognozie farmacocinetica, farmacotoxicologie s.m.d. chimie anorganica, bio-chimie, botanica, anatomie cam ceva de genu. Eu sunt in anul 3 si sincer imi pare rau ca n-am terminat, sunt foarte multe farmaci care angajeaza. iti doresc mult succes si spor la invatat. Ai nevoie! :*