| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey nu stiu ce sa fac dar am buzele mereu crapate din ce cauza sa fie si cum pot combate?

12 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Seara,inainte de culcare da-te cu miere pe buze. Incearca sa nu o mananci, hidrateaza buzele, le face moi si catifelate.

| Carrie a răspuns:

Cred ca e din cauza frigului de afara. Poti sa te dai cu balsam de buze. happy

| ellai a răspuns:

Buzele se pot crapa din cauza frigului, sau a vantului. te poti da cu un strugurel pentru vreme rece (aveau la avon la un moment dat, dar se pot gasi si in farmacii), sau te poti da cu crema de galbenele. este buna pentru orice. o gasesti tot la farmacie.

| RoseOfTheFire explică:

Multumesc pentru raspunsuri am dat si cu strugurel dar degeaba cred ca nu beau suficienta apa.

| NatureSelf a răspuns:

In primul rand nu te mai linge pe buze cand e asa rece afara, ca ti-se usca si apoi clar ca se creapa, o solutie ar fi date cu strugurei, sau puneti fular pe buze, dar tot puneti strugurei ca se moaie buzele napoi.

| xlollypop a răspuns:

Balsamul de buze e foarte bun:*

| Izomer a răspuns:

De obicei de la vant happy si eu le am crapate.
Ia-ti un strugurel. e foarte foarte bun!

| madapostolache a răspuns:

Iti trebuie un luciu de buze si nu mai ai probleme. (Nivea)

| dididiana a răspuns:

Asa se intampla la oricine (de la frig si mai multe chestii ) poti sa iti cumperi un balsam de la avon sau oriflame si te dai cand ti se crapa ...asa iti va trece

| andreea16a a răspuns:

E posibil din cauza frigului de afara. incearca un balsam de buze sau ceva de genu.

| madymj a răspuns:

Asta e din cauza frigului happy nu-ti face griji daca te vei da cu strugurel nu le vei mai avea crapate happywinking si eu am patit la fel

| AlexaAlexandra1000 a răspuns:

Pai... De obicei se intampla din cauza deshidratarii si a frigului. La Avon sau Oriflame gasesti niste balsamuri de buze foarte eficiente si deasemeni ``Cutiuta cu minuni` de la Oriflame. De asemeni poti cauta si strugurele de la Nivea. Se gasesc la farmaciehappy. Succes:*