| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu calculatorul, eu am windows 7 si 2 useri care sunt amandoi ai mei, unul este standard (pe care stau cel mai mult) iar celalalt administrator care imi cere peste tot acordul lui.eu mi-am facut administratotul cand calculatorul meu avea niste probleme si se bloca si se pare ca nu mai pot sa intru pe administrator si cand vreau sa il schimb in standard imi cere permisia administratorului si eu nu pot sa dau accept pentru ca imi cere parola si asa nu merge.va rog spuneti-mi ce sa fac pentru ca eu chiar nu stiucrying

2 răspunsuri:
| pinguluk a răspuns:

Mai intai intra pe standard apoi dai la start acolo in colt in stanga jos apoi dai click dreapta pe my computer apoi manage, apoi o sa iti apara o fereastra si apoi apasa o data unde scrie Local USER AND GROUPS, apoi o sa iti apara 2 foldere unu numit USER iar celalalt Groups daca nu iti apare dai pe USER de 2 ori apoi o sa iti apara ADMINISTRATOR si USERUL care il ai. dai click dreapta pe ADMINISTRATOR apoi PROPITIES, apoi o sa iti apara ceva si dai pe ACOUNT IS DISABLE si dai ok. Gata! funda?

| SergiuM a răspuns:

Pai cine a facut partitiile? Nu stii parola?!
Eu zic sa salvezi ce ai nevoie de pe el si sa reinstalezi windowsu!
Si pe viitor daca pcu e numai al tau iti recomand sa nu-ti mai faci partitionare pe mai multi useri.