| Bogdan2304 a întrebat:

cu ce medie se intra la un liceu de it

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cat mai mare, ca cele mai mari ocupa locurile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De IT? Pai nu stiam ca exista special un liceu anume de it, cu profil de mate-info, asta este cu totul altceva.
Pai, da-mi un nume de liceu ca sa pot cauta care a fost ultima medie de intrare pe anul trecut, asa fiecare liceu in parte, pe google are ultima medie de intrare, dar sa cauti corect numele si detaliul exact.

| xByte a răspuns:

Mate-info poate, nu exista liceu special pentru it. In principiu cu medii de la 6 in sus si cu cat e media mai mare cu atat liceu e "mai bun"

| Mihaelablabla a răspuns:

In Bucuresti este Colegiul National de Informatica Tudor Vianu unde se studiaza mai mult, specializat fiind doar in mate-info.
Ultima medie cu care s-a intrat anul trecut a fost 9, 56.