| LikeChocholate a întrebat:

Cu ce medie se intra la un liceu de muzica/arte? happy

2 răspunsuri:
| aveam14ani a răspuns:

Hei. happy
Pai... depinde. de obicei liceele de arta sunt licee vocationale, ca sa intri mai dai niste examene legate de profilul la care vrei sa intri din liceul respectiv, iar media lor se pune 50% din media de admitere( restul de 50 reprezinta examenele din clasa a 8-a + media din generala) daca intri sau nu, depinde de cati elevi vor sa intre si de cate locuri sunt (cei cu media mare intra primii).
Iar daca vrei sa dai la un ciceu de arte bun, va trebui sa ai o medie de admitere destul de mare ( peste 8, cred).
Scuze daca am spris prea mult. :3

| NietzscheDesteptSiNarcisistSunt a răspuns:

In general de pe la 8 in sus.Cel putin asa e pe aici.
Sper ca te-am ajutat!