| MarySille a întrebat:

cu ce se ocupa stiintele sociale?
Funda

Răspuns Câştigător
| Arekandera a răspuns:

Ştiinţele sociale sunt un grup de discipline academice care studiază aspectele umane ale lumii. Ele se deosebesc de artă deoarece folosesc metoda ştiinţifică în studiul umanităţii, inclusiv metode calitative şi cantitative(de exemplu rata divorturilor,probleme economice,sociale, etnice, despre problema somajului). funda?

2 răspunsuri:
| xilotto a răspuns:

Științele sociale sunt un grup de discipline academice care studiază aspectele umane ale lumii

| lidiaioana a răspuns:

Buna! Științele sociale sunt un grup de discipline academice care studiază aspectele umane ale lumii. Ele se deosebesc de artă deoarece folosesc metoda științifică în studiul umanității, inclusiv metode calitative și cantitative.O seara placuta!