| alepunky a întrebat:

Ce sunt stiintele sociale?

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Științele sociale sunt un grup de discipline academice care studiază aspectele umane ale lumii. Ele se deosebesc de artă deoarece folosesc metoda științifică în studiul umanității, inclusiv metode calitative și cantitative.

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Istoria, Filosofia, Economia politică, Geografia, Literatura, Religia, Logica, limbile străine.

| AnnaMariaaa a răspuns:

Se bazeaza pe Istorie,Geografie,Romana, Filozofie, Psihologie, limbi straine, adica materiile de pe partea umana

| iusy98 a răspuns:

Ca profil este profilul concentrat pe romana, istorie, logica (profil uman)